• Fascynujący świat pszczół…..

• 07.05.2024 14:26
      • W Szkole Podstawowej nr 2, klasa 2c miała okazję gościć Panią  Zuzannę Jęchorek, której hobby to pszczelarstwo. Dzięki tej niezwykłej lekcji, uczniowie poznali fascynujący świat pszczół.

• Pani Zuzanna ma ogromną wiedzę na temat pszczelarstwa. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek na temat życia tych niezwykłych owadów. Uczniowie z wielką uwagą wsłuchiwali się w dotąd nieznane im wiadomości. Nie każdy bowiem wiedział, że pszczoła ma dwa żołądki czy też jak wiele osobników zamieszkuje jeden ul.

Dzieci z bliska mogły obserwować dobrze zabezpieczone w specjalnym przenośnym ulu pszczoły. Miały również przyjemność zobaczyć a nawet przymierzyć specjalny strój pszczelarza oraz przybory, których pszczelarz używa w swojej pracy.

Oczywiście najciekawszym punktem spotkania była degustacja wyrobów pszczelarskich. Dzieci rozsmakowały się w miodach, skosztowały pyłku pszczelego a kto chciał spróbował także pierzgę.

To niezwykle ciekawe i edukacyjne spotkanie na pewno zostanie w ich pamięci na długo. Pani Zuzanna nie tylko podzieliła się wiedzą, ale także zainspirowała dzieci do ochrony przyrody i docenienia roli pszczół w naszym ekosystemie.

Anna Szczepaniak