• Let's escape!

• 03.12.2023 22:28
      • Kolejny raz uczniowie SP2 w Puszczykowie udali się na wycieczkę do escape roomu Key to be free w Poznaniu. Uczniowie kl. 5b 2 listopada br. zostali podzieleni na 4 grupy i odwiedzili pokoje o zróżnicowanej tematyce: Excalibur, Skarby Majów, Da Vinci oraz Olimp.

• W trakcie wycieczki i... ucieczki (!) z pomieszczeń dzieci musiały wykazywać się kreatywnością, logiką i współpracą. Każdej z grup udało się opuścić pokoje zagadek przed upływem czasu wyznaczonego na uporanie się z łamigłówkami, a zatem gratulujemy Zwycięzcom!

Dzień po powrocie, pierwsza grupa klasy 5b przystąpiła do wykonywania zadań z języka angielskiego na temat odbytej wycieczki. Druga połowa grupy zmierzy się ze wspomnianymi ćwiczeniami już niebawem, ponieważ praca ta podzielona jest na etapy, które także wymagają kooperacji. Cieszymy się, że młodzi ludzie potrafią łączyć naukę z zabawą oraz rozwój społeczny z czynieniem postępów w zakresie nauki języka angielskiego.

Karolina Gromnicka, Karolina Wojciechowska, Magdalena Nowacka