• Terminarz rekrutacji

TERMINARZ REKRUTACJI 2024/2025

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 15/24/VIII Burmistrza Miasta Puszczykowa z dnia 29.01.2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Puszczykowo, ustala się co następuje:

• Dokumenty można pobrać z portierni szkoły, sekretariatu szkoły lub ze strony internetowej.
          • Dokumenty podpisane przez oboje rodziców należy złożyć w sekretariacie Szkoły w wyznaczonym terminie.

Pod wnioskiem w miejscu wyznaczonym, można dopisać imię i nazwisko jednego dziecka, z którym kandydat chciałby znaleźć się w tej samej grupie / klasie.

link do zarządzenia:

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Od 1 marca do 15 marca 2024r. rodzice dzieci z rocznika 2018 składają wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.

25 marca 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

26 - 29 marca 2024r. rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka w szkole, w której komisja rekrutacyjna zakwalifikowała kandydata, przez złożenie pisemnego oświadczenia.

2 kwietnia 2023r. podanie do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

W terminie 3 dni od opublikowania list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do oddziałów przedszkolnych

13 do 14 maja 2023r. złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych.

17 maja 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

20 maja - 21 maja 2024r. rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole, w której komisja rekrutacyjna zakwalifikowała kandydata, przez złożenie pisemnego oświadczenia.

22 maja 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

KLASY PIERWSZE

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I - przyjmowani są z urzędu na podstawie Karty Zgłoszenia.

Karty Zgłoszenia wypełnione i podpisane przez oboje rodziców należy składać do sekretariatu szkoły najpóźniej do 22 marca 2024r.

Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej, na wolne miejsca.

Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych w szkołach podstawowych

Od 1 marca do 24 marca 2024r. złożenie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

9 kwietnia 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

10 kwietnia - 12 kwietnia 2024r. rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka w szkole, w której komisja rekrutacyjna zakwalifikowała kandydata, przez złożenie pisemnego oświadczenia.

15 kwietnia 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca do klas pierwszych dla kandydatów spoza obwodu

Postępowanie uzupełniające prowadzone jest w przypadku wolnych miejsc po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym.

19 kwietnia do 23 kwietnia 2024r. złożenie wniosku o przyjęcie do klasy 1 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków lub kryteriów rekrutacyjnych.

26 kwietnia 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

29 – 30 kwietnia 2024r. rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka w szkole, w której komisja rekrutacyjna zakwalifikowała kandydata, przez złożenie pisemnego oświadczenia.

Do 31 sierpnia 2024r. podanie do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych