• Obchody 21 marca

• 30.03.2020 15:04
      • Witanie wiosny 21 marca połączone z obchodami Dnia Motyla- Dnia Wrażliwości stało się tradycją dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie. W tym roku nie było przejścia ulicami miasta i gry na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie udało się spotkać z Władzami Miasta Puszczykowa. Mimo wszystko uczniowie wspaniale zdali egzamin z empatii. Zamanifestowali radość z nadejścia wiosny i kolejny raz okazali wsparcie dla Hospicjum Palium. Wykazali się również olbrzymimi zdolnościami plastycznymi i kreatywnością. Na apel o przesyłanie zdjęć motyli odpowiedziało około 200 uczniów. Na stronie internetowej oraz na profilu szkoły na Facebooku zrobiło się kolorowo od przepięknie narysowanych, namalowanych, z plasteliny, origami, płaskich i przestrzennych motyli.

Tego samego dnie uczniowie przyłączyli się również do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, obchodzonego 21 marca. To święto nazywane inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki było inspiracją, do pokazania światu, jak niewiele nas różni, bo tylko jeden dodatkowy chromosom. Między innymi w ten sposób uczniowie uczą się, co to jest szacunek, akceptacja, tolerancja, empatia i wrażliwość na potrzeby innych. Nadesłane przez uczniów zdjęcia w dwóch różnych skarpetkach są dla nas symbolem. Zapraszamy do naszej galerii na profilu szkoły na Facebooku i na sp2puszczykowo.edupage.org

zapraszamy do galerii motyli
        zapraszamy do galerii skarpetek