• Zbiórka orzechów

• 29.09.2023 17:25
        • Do 20 października 2023 r. będzie prowadzona w naszej szkole zbiórka orzechów dla niedźwiedzi brunatnych z Nowego Zoo. Zachęcamy wszystkie klasy do wzięcia w niej udziału. Orzechy będą zbierane przy portierni. Niedźwiedzie z poznańskiego Nowego ZOO zjadają 90 kg orzechów tygodniowo, mają więc wielkie potrzeby. Pomóżmy im.

• Zbiórka nowych maskotek, gier i puzzli z okazji Dnia Misia

• 08.11.2022 21:26
        • Szanowni Państwo,
          do 18.11 br. w ramach współpracy z z Fundacją Mam Marzenie prowadzimy w szkole zbiórkę nowych zabawek, gier i puzzli dla dzieci w wieku od 1 miesiąca do 18 lat, przebywających aktualnie w szpitalach dziecięcych. Okazją do tej zbiórki jest zbliżający się Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Tego dnia, zebrane w szkołach i przedszkolach książki i zabawki trafiają do chorych dzieci.
          Wszystkich którzy chcieliby wesprzeć tę akcję zapraszam do sali 106

Koordynator Szkolnego Koła Małego Wolontariatu
          Aleksandra Lewandowska
        • Zbiórka nowych maskotek, gier i pluszaków z okazji Dnia Misia

• 14.11.2021 23:20
        • Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia. We współpracy z Fundacją Mam Marzenie organizujemy na terenie naszej szkoły zbiórkę tylko nowych maskotek, gier i puzzli dla dzieci przebywających w szpitalach  na oddziałach dziecięcych. Zbiórka potrwa do piątku 19 listopada br., aby w Dniu Pluszowego Misia zabawki mogły trafić do małych pacjentów. Wszystkich, który chcieliby włączyć się w akcję i wesprzeć chore dzieci zapraszamy do przekazywania maskotek, gier lub puzzli do sali 106.
        • Obchody 21 marca

• 30.03.2020 15:04
        • Witanie wiosny 21 marca połączone z obchodami Dnia Motyla- Dnia Wrażliwości stało się tradycją dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie. W tym roku nie było przejścia ulicami miasta i gry na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie udało się spotkać z Władzami Miasta Puszczykowa. Mimo wszystko uczniowie wspaniale zdali egzamin z empatii. Zamanifestowali radość z nadejścia wiosny i kolejny raz okazali wsparcie dla Hospicjum Palium. Wykazali się również olbrzymimi zdolnościami plastycznymi i kreatywnością. Na apel o przesyłanie zdjęć motyli odpowiedziało około 200 uczniów. Na stronie internetowej oraz na profilu szkoły na Facebooku zrobiło się kolorowo od przepięknie narysowanych, namalowanych, z plasteliny, origami, płaskich i przestrzennych motyli.

Tego samego dnie uczniowie przyłączyli się również do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, obchodzonego 21 marca. To święto nazywane inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki było inspiracją, do pokazania światu, jak niewiele nas różni, bo tylko jeden dodatkowy chromosom. Między innymi w ten sposób uczniowie uczą się, co to jest szacunek, akceptacja, tolerancja, empatia i wrażliwość na potrzeby innych. Nadesłane przez uczniów zdjęcia w dwóch różnych skarpetkach są dla nas symbolem. Zapraszamy do naszej galerii na profilu szkoły na Facebooku i na sp2puszczykowo.edupage.org

zapraszamy do galerii motyli
          zapraszamy do galerii skarpetek

• Zrób motyla- przyślij zdjęcie!

• 15.03.2020 21:32
        • Zrób motyla- przyślij zdjęcie!

Kochani, wiosna zbliża się wielkimi krokami. A witanie jej 21 marca połączone z obchodami Dnia Motyla- Dnia Wrażliwości stało się już naszą szkolną tradycją. Sytuacja jest wyjątkowa, więc tym razem nie przejdziemy ulicami miasta Puszczykowa, nie weźmiemy udziału w grze na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i nie spotkamy się z Władzami Miasta Puszczykowa. Mimo wszystko proponuję, abyśmy zamanifestowali radość z nadejścia wiosny i kolejny raz okazali wsparcie dla Hospicjum Palium.

Motyle, narysowane, namalowane, z plasteliny, origami, płaskie i przestrzenne z dowolnych materiałów  itp. proszę sfotografować i przesłać na maila: lewandowska.a@op.pl. Zostaną umieszczone na profilu FB szkoły i na stronie sp2puszczykowo.edupage.org.

Koordynator szkolnego koła Małego Wolontariatu
          Aleksandra Lewandowska