• Niezwykła podróż uczniów z SP nr 2

• 05.04.2024 08:33
        • Podróżowanie ukazuje piękno świata, umożliwia rozumienie kultur i tradycji, poznawanie życia ludzi w różnych środowiskach, uczy nas cierpliwości i wyrozumiałości, dlatego cieszymy się, że 22 marca społeczność uczniowska z klas 5-8 miała możliwość spotkania z panem Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem znanego pisarza i słynnego polskiego podróżnika Arkadego Fiedlera, który też postanowił odkrywać świat i kultywować tradycje podróżnicze zarówno dziadka, jak i ojca.

• Obchody Dnia Kobiet w klasie 3c SP 2

• 05.04.2024 08:26
        • Dzień 8 marca był dla klasy 3c dniem pełnym radości. Były kwiatki i prezenty dla koleżanek i pań nauczycielek. W ramach obchodów Dnia Kobiet, dzieci wybrały się do Biblioteki Miejskiej CAK im. Małgorzaty Musierowicz w Puszczykowie.
        • Klasa 3c w Castoramie

• 05.04.2024 08:24
        • W dniu 13 marca 2024 roku klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie wyruszyła do Castoramy, aby wziąć udział w warsztatach "Majsterkowo". Uczniowie mieli okazję odkryć swoje techniczne uzdolnienia pod czujnym okiem doświadczonych pań instruktorek, które cierpliwie udzielały rad i wskazówek.
        • Powitanie Wiosny w SP2 w Puszczykowie

• 05.04.2024 08:20
        • 21 marca 2024 roku, uczniowie klas 0-III wzięli udział w uroczystym, które obejmowało przegląd piosenki wiosennej oraz konkurs na najciekawszy strój Pana i Pani Wiosny. Na to wydarzenie do szkoły zostały zaproszone władze miasta Puszczykowa.
        • Wyśmienite ciastka

• 23.03.2024 23:04
        • W marcu Bohaterką Tygodnia w klasie 1b była Nina, która przyniosła do szkoły książkę o swojej rodzinie, zainteresowaniach i ulubionych aktywnościach. Dzieci chętnie oglądały fotografie oraz rysunki wykonane przez koleżankę.
        • Wiosenne kompozycje kwiatowe

• 23.03.2024 23:01
        • Wiosną rozpoczyna się sezon na prace ogrodowe, sadzenie roślin oraz dekoracje kwiatowe, które nadają charakteru i piękna naszym pomieszczeniom. W marcu klasę 1b z SP 2 w Puszczykowie odwiedziła pani Karolina, mama Lidki, która opowiedziała o zawodzie florysty.
        • Rodzina jest najważniejsza

• 23.03.2024 22:58
        • Na zajęcia do klasy 1b przybyli całą rodziną. Mama p. Agnieszka z wykształcenia psycholog biznesu oraz tata p. Grzegorz - ekonomista opowiedzieli o swojej pracy zawodowej. Ich dwie córki - Weronika i Adrianna przyszły do sali w kimonach.