• Pasowanie na Ucznia

• 12.11.2018 20:04
      •

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, ponieważ w październiku odbyło się uroczyste pasowanie Ich na uczniów klas pierwszych.
        Świąteczny strój galowy, birety, zaproszeni goście - wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. O artystyczną oprawę zadbali uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Noculak-Sztucką oraz p. Izabelą Kasprzyk. Za nim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz wypili „Napój Mądrości”. Wszyscy spisali się „na medal”. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie. Dzieci ślubowały ,,być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrych ludzi”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Beatę Cierzniak. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, legitymacje oraz Kuferki Ucznia, które będą im służyć podczas tropienia wiedzy. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Izabela Kasprzyk