• Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa
                                                       w życiu, zmieniać na godziny radości.

Monteskiusz

Nasza Szkoła przystąpiła w dn. 29.10.2007 r. do programu „Czytające szkoły”,
          prowadzonego przez Fundację ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
          .

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom" jest adresowana głównie do rodziców. Dla wielu rodziców książka jest zbyt droga lub trudna do zdobycia. Często też nie znajdują czasu ani motywacji, by czytać swoim dzieciom... Szkoła chcąc uzupełniać domowe czytanie, a tam, gdzie całkiem go brak, dać dzieciom szansę codziennego kontaktu ze słowem czytanym, przystąpiła do programu „Czytające szkoły”. Przez 10 minut na pierwszej lekcji każdego dnia, nauczyciele czytają książkę, która została wybrana przez klasę. W  nauczaniu początkowym są to przeważnie baśnie, zaś w klasach 4-6   powieści przygodowe i obyczajowe.  Jest to dla nas nauczycieli a myślę, że także rodziców bardzo ważna sprawa, bo codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszym sposobem wychowania człowieka, który samodzielnie myśli, posiada wiedzę i umiejętność jej poszerzania. Człowiek kulturalny, etyczny z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści, to ten, którego każdy z nas chciałby spotkać na swojej drodze.

Adresy stron internetowych związanych z powyższym tematem:
          www.calapolskaczytadzieciom
          www.takwartozyc.pl
          www.rodzinneczytanie.pl
          www.czytamsobie.pl

BIBLIOTEKA UDOSTĘPNIA ZBIORY

poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki od 800 do 1400

Uwaga ! W środę nie ma wypożyczeń !

Możesz korzystać ze zbiorów Biblioteki Miejskiej im. M. Musierowicz w Puszczykowie www. biblioteka.iq.pl